innowacyjna spółka bio-technologiczna
Jesteśmy innowacyjną spółką z branży bioinżynierii, która od 2017 roku prowadzi działalność badawczo-rozwojową w obszarze implantów śródszpikowych kości długich. Nasz zespół tworzą eksperci i specjaliści wielu dziedzin nauki, takich jak ortopedia, mechanika, biomechanika, inżynieria biomedyczna i materiałowa.
Naszą misją jest pomoc osobom z asymetrią w długości kończyn dolnych lub niskorosłością. W odpowiedzi na ich potrzeby wprowadzamy na rynek produkt medyczny jakim jest Hybrydowy gwóźdź śródszpikowy OrthoNail z napędem magneto-mechanicznym. Proponowane przez nas rozwiązanie ma pomóc pacjentom z wadami wrodzonymi, rozwojowymi, pourazowymi czy jatrogennymi. Wykorzystywane może być także w medycynie estetycznej. Dzięki wdrożeniu możliwe będzie zoptymalizowanie procesu wydłużania kości długich, co w efekcie zaowocuje szybszą terapią i powrotem pacjenta do normalnego funkcjonowania.
Nasz zespół
dr hab. inż. Dominika Grygier, PROF. UCZELNI
Prezes zarządu
Jest specjalistką z zakresu inżynierii biomedycznej (aparatura elektromedyczna). W swojej pracy naukowej i badawczej zajmuje się przede wszystkim zagadnieniami z zakresu inżynierii materiałowej, metaloznawstwa oraz biomateriałów. Jest autorką i współautorką pond stu prac naukowych – krajowych i zagranicznych oraz współautorką dwóch patentów: „Stent wieńcowy wewnątrznaczyniowy” (numer prawa wyłącznego: 210204) oraz „Stent wieńcowy wewnątrznaczyniowy” (numer prawa wyłącznego: 210205). Od kwietnia 2019 roku jest Prezesem spółki Yuton.
dr inż. Wojciech Buła
CEO
Specjalista łączący doświadczenie z zakresu nauki, akademii, biznesu i przedsiębiorczości. Ukończył Wydział Elektroniki Politechniki Wrocławskiej oraz obronił doktorat w Instytucie Nanotechnologii MESA+ na Uniwersytecie Twente. Pracował na uczelniach w Twente, Hiroszimie, Tokio oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Współzałożyciel ImmunoTronics i Bisu, gdzie rozwijał zaawansowane technologie medyczne. Absolwent akceleratora HAX/SOSV w kampus Shenzhen oraz MBA for Startups w SGH, Wojciech wspiera młode startupy w Blackgate Consulting.
dr hab. inż. Piotr Kowalewski, PROF. UCZELNI
Główny Konstruktor
Jest specjalistą z zakresu konstrukcji i zjawisk tribologicznych. Zajmuje stanowisko profesora na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Jest absolwentem studiów doktoranckich (dyscyplina: Budowa i Eksploatacja Maszyn) i magisterskich (kierunek: Automatyka i Robotyka, spec. Inżynieria Biomedyczna) na Politechnice Wrocławskiej. Pracę doktorską obronił z obszaru modelowania tarcia w endoprotezie stawu kolanowego.
dr inż. Jakub Słowiński
Specjalista DS. biomechaniki
Jest specjalistą z zakresu inżynierii biomedycznej. Zajmuje stanowisko adiunkta naukowo dydaktycznego na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Prowadzi samodzielnie szereg prac B+R m.in. z obszaru wpływu czynników mechanicznych i biologicznych na procesy zrostu kości długich stabilizowanych wewnętrznie, przebudowy tkanki kostnej w obszarze szczeliny złamania i indukowanej siłami zewnętrznymi oraz analizy wytrzymałościowej implantów typu scaffold w aspekcie dynamicznych obciążeń cyklicznych.
Dr inż. Paweł Krowicki
specjalista ds. bioinformatyki
Specjalista w zakresie mechatroniki. Zatrudniony na stanowisku adiunkta w Katedrze Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym, Politechniki Wrocławskiej. Jego obszar zainteresowań zawodowych dotyczy analizy i przetwarzania obrazów (w szczególności obrazowania medycznego), systemów nawigacyjnych stosowanych w medycynie oraz systemów wbudowanych. Doświadczenie naukowe zdobywał w kraju i za granicą. Główny wykonawca grantu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (nr R13 0012 04/2008) pt. „Opracowanie systemu planowania i wspomagania zabiegów operacyjnych z wykorzystaniem nawigacji komputerowej i metod obrazowania medycznego”.
dr inż. Mariusz Opałka
specjalista ds. konstrukcji mechanicznych
Specjalista w zakresie konstrukcji mechanicznych. Zajmuje stanowisko adiunkta na Katedrze Podstaw Konstrukcji Maszyn i Układów Mechatronicznych na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Pracę doktorską obronił z obszaru procesu tarcia podczas rozruchu.
dr inż. Dariusz Pyka
specjalista ds. konstrukcji napędu implantu
Specjalista w zakresie mechaniki. Zatrudniony na stanowisku adiunkta w Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej, gdzie pełni funkcję kierownika Zespołu Badawczego Dynamiki i Modelowania. Specjalizuje się w analizach eksperymentalnych i numerycznych dotyczących dynamiki, balistyki oraz odporności materiałów na obciążenia udarowe, w tym badaniu kompozytów, laminatów i struktur ochronnych.
mgr Jolanta Fiołek
ekspert ds. przedwdrożeniowych wyrobów medycznych
Doświadczona specjalistka w zakresie usług konsultingowych związanych z wyrobami medycznymi, produktami leczniczymi i kosmetykami. Posiada solidne doświadczenie w zakresie zapewnienia jakości i zgodności z przepisami, szczególnie w sektorze medycznym i technicznym. Posiada rozległą wiedzę w przeprowadzaniu audytów, zapewnianiu zgodności z normami branżowymi oraz wspieraniu ciągłego doskonalenia procesów organizacyjnych.
mgr Marcin Szlezinger
specjalista ds. monitoringu badania klinicznego
Specjalista w zakresie planowania, monitorowania i oceny przebiegu badań klinicznych. Posiada rozległą wiedzę w obszarach takich jak planowanie eksperymentów medycznych, ocena skali ryzyka, planowanie i zarządzanie budżetem w badaniach.